Jak pobrać Windows 10 Anniversary Update?

  • Napisany: 2016-08-09 09:59:26
  • Autor:
  • Krzysztof Białas
  • Kategoria: Aktualności

Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 Anniversary Update jest już dostępna – zobacz, jak ją zainstalować!

Po roku od debiutu Windows 10 i kilku miesiącach od szumu na temat aktualizacji systemu Windows 10 Anniversary Update, uaktualnienie systemu Windows 10 (kompilację 1607) mogą jako pierwsi pobierać użytkownicy „nowszych komputerów”. Aktualizacja będzie pobierać się automatycznie poprzez Windows Update, jeśli opcję Automatycznych Aktualizacji wybrałeś/aś na swoim komputerze. Wszyscy niecierpliwi posiadacze Windowsów mogą zaktualizować system manualnie, pobierając narzędzie "Asystent uaktualnienia systemu Windows 10" opisane poniżej.

Opis aktualizacji do najnowszej wersji systemu Windows 10, sposób automatyczny i manualny.

Od wtorku, 2 sierpnia 2016 r.,  Microsoft udostępnił wersję Windows 10 Anniversary Update na całym świecie – a więc także w Polsce. Proces aktualizacji jest stopniowy i nie wszyscy użytkownicy otrzymają poprawkę natychmiast, niecierpliwi posiadacze Windowsów mogą zaktualizować system manualnie.

Rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10 jest pełna nowych funkcji i innowacji, które dotyczą najbardziej asystenta głosowego Cortana (funkcja niedostępna w Polsce) oraz przeglądarki internetowej Microsoft Edge. Ta ostatnia otrzymała najwięcej zaawansowanych funkcji oraz rozszerzenia. Przeglądarka ma być szybsza, bardziej dostępna i bezpieczniejsza oraz energooszczędna - cokolwiek to znaczy.

W jaki sposób automatyczny i ręczny uzyskać aktualizację Windows 10 Anniversary Update?

Automatyczna aktualizacja systemu Windows 10 do wersji (1607) z wykorzystaniem Windows Update

W Menu systemu przejdź do Ustawienia Aktualizacje i zabezpieczenia Windows Update.

Ustawienia Windows 10

Windows Update kliknij na przycisk Sprawdź aktualizacje, aby pobrać i zainstalować automatycznie dostępne uaktualnienia.

Windows Update – Sprawdź aktualizacje


Jeśli zostanie wyszukana aktualizacja do systemu Windows 10 w wersji 1607, kliknij przycisk Aktualizuj, a uaktualnienie zostanie pobrane i zainstalowane automatycznie. Komputer kilkakrotnie zostanie uruchomiony ponownie, nasze programy i ustawienia, a najważniejsze to nasze dane zostaną na swoim miejscu, tak jak przed aktualizacją. Długość procesu aktualizacji uzależniony jest od prędkości naszego łącza internetowego, prędkości naszego komputera jak i ilości naszych danych.

A co zrobić jeśli nie ma jeszcze dostępnej aktualizacji systemu Windows 10 (1607) w Windows Update?

Innym sposobem uzyskania rocznicowej aktualizacji najnowszego systemu Windows 10 jest kliknięcie w link Dowiedz się więcej poniżej komunikatu: Szukasz informacji o najnowszych aktualizacji? w zakładce Windows Update.

Wyszukiwanie najnowszych aktualizacji systemu Windows 10


Po kliknięciu w łącze Dowiedz się więcej, zostanie otwarta strona wsparcia Microsoft: Historia aktualizacji systemu Windows 10, na której możesz pobrać na swój dysk najnowszego aktualizacje do Windowsa 10 za pomocą specjalnego oprogramowania.

Strona internetowa Microsoft 10 Update


Na stronie czytamy: Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 to druga duża aktualizacja udostępniona od momentu premiery systemu Windows 10. Zawiera wiele nowych wspaniałych funkcji, o które prosili nasi klienci. Aktualizacja rocznicowa systemu Windows 10 zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana po jej udostępnianiu dla Twojego urządzenia (po jej zainstalowaniu na urządzeniu będzie uruchomiona wersja 1607 systemu Windows 10). Chcesz ją uzyskać teraz? Kliknij poniższy przycisk, aby rozpocząć pobieranie.

Po kliknięciu w przycisk "Get the Anniversary Update now" zostanie pobrany na nasz komputer "Asystent uaktualnienia systemu Windows 10", należy uruchomić to narzędzie w celu przeprowadzenia aktualizacji systemu Windows 10 do najnowszej wersji.

Narzędzie Asystent uaktualnienia systemu Windows 10

Po uruchomieniu Asystenta, klikamy w przycisk Aktualizuj teraz, w pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony test naszego komputera po którym klikamy w Aktualizuj, teraz zacznie się pobieranie aktualizacji i przygotowywanie aktualizacji, uaktualnienie zostanie pobrane i zainstalowane automatycznie. Komputer kilkakrotnie zostanie uruchomiony ponownie, nasze programy i ustawienia, a najważniejsze to nasze dane zostaną na swoim miejscu, tak jak przed aktualizacją. Długość procesu aktualizacji uzależniony jest od prędkości naszego łącza internetowego, prędkości naszego komputera jak i ilości naszych danych.

Po ukończeniu aktualizacji możemy już się cieszyć najnowszą wersją okienek.

Pamiętajmy!, jeśli nie przypadnie nam do gustu nowy wygląd Windows 10 lub coś będzie pracowało niepoprawnie, możemy cofnąć się do poprzedniej wersji Windows 10 z przed aktualizacji do wersji Anniversary Update (kompilację 1607).

Aby przywrócić system do poprzedniego stanu, należy:

W Menu systemu przejdź do Ustawienia Aktualizacje i zabezpieczenia Odzyskiwanie.

Opcja odzyskiwania poprzedniej wersji systemu.

Pamiętajmy!, że mamy ograniczony czas powrotu do poprzedniej kompilacji systemu, wynosi on 10 dni. Aby rozpocząć proces powrotu do poprzedniej wersji systemu Windows 10 kliknij w przycisk Rozpocznij, proces rozpocznie się i dokona powrotu automatycznie.