Nowe inwestycję w naszym serwisie.

  • Napisany: 2014-10-21 09:55:09
  • Autor:
  • Krzysztof Białas
  • Kategoria: Aktualności

NIE boimy się nowych inwestycji. Chcąc rozszerzać swoją ofertę w taki sposób, aby stała się bardziej atrakcyjna dla klienta, inwestujemy we własny rozwój zakupując nowoczesny sprzęt serwisowy, który pozwoli nam szybko i profesjonalny sposób wyeliminować usterki pojawiające się w sprzęcie elektronicznym.

W październiku 2014r., zakupiliśmy nową maszynę do wymiany układów w technologii SMD, BGA, µBGA, CSP, FLIP CHIP stosowanych na płytach głównych, kartach graficznych i na innych płytkach drukowanych PCB stosowanych w laptopach, komputerach stacjonarnych i innych urządzeniach elektronicznych. Urządzeniem tym jest - stacja lutownicza BGA ZM-R5860C, która wyposażona jest w wewnętrzny komputer oraz system optycznej inspekcji.

Wewnętrzny komputer pozwala precyzyjnie sterować procesem lutowniczym, urządzenie posiada panel dotykowy i kontrolę mikroprocesorową. Na monitorze wyświetlane są trzy wykresy temperatury w dowolnym czasie, dzięki czemu błąd temperatury może być kontrolowany. Każdy profil lutowniczy posiada 6 sekcji temperatur. Doskonały system kontroli temperatury zapewnia skuteczność lutowania. Optyczny system kontroli procesu, przy pomocy czułej kamery z dodatkowym monitorem można w czasie rzeczywistym kontrolować proces lutowania.

             

Następnym urządzeniem jest podgrzewacz kwarcowy do płyt PCB i BGA - T8280.

Podgrzewacz kwarcowy T8280 został wyposażony w inteligentny pomiar temperatury PID. Sprawia to, że temperatura jest kontrolowana w sposób precyzyjny. Używając promiennika podczerwieni jako elementu podgrzewającego PCB mamy pewność, że drobne elementy nie zostaną zdmuchnięte z powierzchni płyty jak dzieje się to w przypadku grzania samym gorącym powietrzem. Podgrzewacz kwarcowy przydatny jest, aby precyzyjnie usunąć pozostałości spoiwa lutowniczego z padów BGA jak i wielu innych pracach z płytami drukowanymi PCB.